АВТОРИЗАЦІЯ

EN / UA

Заява Української Гільдії режисерів щодо тиску держкіно на РАДУ З ДЕРЖпідтримки кіно та експертів

04.09.20 на сайті Держкіно з’явилася заява, адресована членам Ради з держпідтримки кінематографії й експертам, що оцінюють проєкти на 14 пітчингу.

https://usfa.gov.ua/press-center/zvernennya-do-chleniv-rady-z-derzhavnoi-pidtrymky-kinematografii-ta-chleniv-ekspertnykh-komisiy-i502?fbclid=IwAR2Viz-QKsC7VTUPiDUQqICDoxbSpZu9ekQ8s8X8W94It0NV8aBUZr8jn6I,

 

Абсурдність опублікованого документу дає підстави говорити про профнепридатність чиновників, які допустили публікацію заяви такого рівня на офіційному сайті державної інституції.

 

Ця заява є маніпулятивною, нехтує чинним законодавством (презумпція невинуватості), містить всі ознаки тиску на членів Ради й експертів та дискредитує Держкіно, підриваючи довіру як до самої інституції, так і до її Голови.

 

Заявляємо, що тиск на експертів є неприпустимим.

 

Закликаємо експертів та членів Ради з підтримки кінематографії не піддаватися тиску, який чиниться публікацією так званих  «чорних списків», а при оцінюванні кінопроєктів користуватися лише чинним положенням про пітчинги. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0112-19#Text

УКРАЇНСЬКА ГІЛЬДІЯ РЕЖИСЕРІВ / Всі права захищені

info@directorsguild.org.ua